آرک توریسم

گردشگری ، معماری ، مرمت ابنیه ، باستان شناسی

مقالات پیشنهادی

عصارخانه، میراث فراموش شده

عصارخانه ها از جمله مواردی هستند که در دست فراموشی می باشند. عصارخانه در گذشته یکی از قطب های اصلی بازارها بودند که امروزه با مکانیزه شدن امور در دست تخریب قرار گرفته اند. امید است با معرفی این فضاهای گرانقدر بتوانیم بهبودی در این عرصه ایجاد کنیم.
آرک توریسم؛مهتاب علی بیگی

دریاچه هیلیر استرالیا

آیا تاکنون دریاچه ای با آب صورتی دیده اید؟ بله دوستان دریاچه ای که حتی اگر میزان از آب آن را در درون بطری بریزید باز هم صورتی رنگ است. از دریاچه ای با نام هیلیر صحبت می کنیم. دریاچه ای صورتی رنگ در استرالیا.
آرک توریسم، مهتاب علی بیگی

موزه و گردشگری

این مقاله در رابطه با اهمیت موزه ها در گردشگری می باشد. همچنین به معرفی موزه ای در سیستان و بلوچستان می پردازد که با شکوه و وقار خود به معرفی تمدن کهن منظقه می پردازد.
آرک توریسم؛ شبنم شیخی پور

100 جاذبه گردشگری ایران

فهرست 100 مکان دیدنی ایران که قبل از مرگ باید دید.

دوره عصرآهن

تاکنون اسم دوره یا عصر اهن به گوش شما خورده است؟ بله دوستان یکی از دوره های مهم از نظر باستان شناسی عصر آهن می باشد که از نظر ابزار بسیار حائز اهمیت است. با ما همراه باشید برای معرفی عصر آهن.
آرک توریسم؛ شبنم شیخی پور

جیرفت، تمدنی کهن

جیرفت تمدنی کهن در منطقۀ جنوب شرق ایران، تمدنی که حرف های بسیار برای گفتن دارد. در این مقاله با ما همراه باشید با موقعیت جغرافیایی و فعالان عرصه باستان شناسی که در این منطقه حفاری کرده اند آشنا خواهید شد.
آرک توریسم؛ شبنم شیخی پور

مذهب عیلام

مذهب یکی از مواردی است که همیشه مورد کنجکاوی تمامی افراد قرار می گرفته است. شما تاکنون توجه کرده اید که در قرون گذشته مذهب ساکنین هر منطقه چه بوده است؟ در این مقاله به بررسی خدایان و مذهب عیلامی ها می پردازیم.  آرک توریسم، شبنم شیخی پور، مهتاب علی بیگی

شیشه گری

 دراین مقاله سعی گردیده به معرفی اجمالی شیشه گری بپردازیم. در مقالات بعدی نیز یکی از اشیاء قابل توجه در کار با شیشه، عطردان ها است. عطردان ها ظرف هایی بودند که انواع عطر را در آن نگهداری می کردند. شبنم شیخی پور

نقاشی ایرانی و سبک های آن

نقاشی ایرانی یکی از نمونه های برجسته و بی نظیر در نوع خود می باشد. این هنر دوران های بسیاری را گذرانده و در هر دوره تغییراتی را به خود دیده است. با ما همراه باشید و دسته بندی های نقاشی ایرانی را مشاهده کنید.
آرک توریسم؛ شبنم شیخی پور

همراه ما ، با جاذبه های گردشگری و معماری

گردشگران معمار

تیم گردشگری و معماری آرک توریسم شما را در حوزه های چهارگانه گردشگری، معماری، مرمت ابنیه و باستان شناسی یاری می رساند. هم اکنون ایمیل خود را وارد نمائید.

درباره آرک توریسم


آرک توریسم پیشگام در عرصۀ ارائه و آموزش محورهای چهارگانه

تیم گردشگری و معماری آرک توریسم درصدد است حوزه های گردشگری، معماری، مرمت ابنیه و باستان شناسی را در یک مجموعه کامل در اختیار علاقه مندان قرار دهد. هدف ما در وبسایت آرک توریسم بهبود دستیابی و بهره مندی تمامی فعالان حوزه های چهارگانه مذکور می باشد. در این مجموعه شما شاهد مقالات، فایل ها و پلن های بناهای تاریخی، ویدیوهای آموزشی و تورهای مجازی خواهید بود. مقالات موجود در آرک توریسم می تواند منبعی دقیق برای بهره گیری دانشجویان، دانش پژوهان و تمامی افراد علاقه مند باشد. زیرا در این بخش تلاش گردیده است مطالب برحسب سال ها مطالعۀ کارشناسان تیم آرک توریسم به همراه تجربیات و فعالیت های بیشمار آن ها در دسترس عموم قرار گیرد. همچنین با توجه به نیاز دوستاران، کارشناسان و دانشجویان این عرصه ها فایل هایی در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت که زمینه آموزش دیداری را در هر کدام از عزیزان علاقه مند ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این در بخش های ویدیوها و تورهای مجازی شما می توانید شاهد بناهای تاریخی و مکان های گردشگری همراه با توصیف باشید، این امر شما را در حیطه سفر به هر مکان یاری رسانده و با آگاهی از منابع گردشگری مقصد اقدام به سفر خواهید کرد. لازم به ذکر است که ویدیوها جنبه آموزشی نیز داشته است. در همین راستا شما آموزش های مرتبط با معماری و طراحی دست آزاد، مرتبط با باستان شناسی و طراحی سفال، همچنین موارد آموزشی مرتبط با مرمت ابنیه را در اختیار خواهید داشت. در ادامه می توانید با کارشناسان تیم گردشگری و معماری آرک توریسم؛ شبنم شیخی پور کارشناس ارشد گردشگری و باستان شناسی، مهتاب علی بیگی کارشناس ارشد معماری و مرمت ابنیه در زمینه های آموزشی مورد نظر خود مرتبط بوده تا پاسخگوی نیاز شما باشند. این عزیزان سعی دارند عظمت ایران عزیز را از گذشته تا کنون نمایان کرده و علاقه مندان را در سرتاسر کره خاکی با حوزه های چهارگانه مذکور در ایران آشنا نماید. 
گردشگری و معماری آرک توریسم، مکانی برای مباحث چهارگانه ( با آرک توریسم، مدرس و لیدر خود باشید)